Інновації народжуються в студентських аудиторіях

     Лише нещодавно ми вітали наших студентів Івана Якиміва і Андрія Cамойленка, які вибороли перше місце у другому заключному турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціалізацією «Електричні машини і апарати» http://em.fea.kpi.ua/index.php/ru/novosti/335-vseukrajinskogo-konkursu-naukovikh-studentskikh-robit-2017-2018 .

     І знову чергова перемога! За підсумками престижного Міжнародного конкурсу на здобуття Премії ім. д-ра Еміла Бенатова для винахідників з-поміж студентів та аспірантів НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», наші студенти знову перші. Їм вручено дипломи переможців і премію фонду міжнародного патентного бюро «Бенатов і партнери», яке засновано у 1993 р. і є однією з перших приватних фірм з охорони інтелектуальної власності, яка реалізує свою діяльність в Україні, Болгарії, Європейському союзі та інших країнах світу.

     На конкурс винахідників студенти представили інноваційну складову своїх проектних розробок, у формі патентів на винахід і на корисну модель, які вони розробили і запатентували за програмою власних магістерських дисертаційних досліджень. Дослідницько-інноваційна робота виконувалася відповідно до затвердженого плану ініціативних НДР кафедри електромеханіки ФЕА (тема: «Системні дослідження явища ізотопії в структурній організації і еволюції електромеханічних перетворювачів енергії», № держреєстрації – 0117U002563).

      Особливість запатентованих технічних рішень полягає в тому, що зазначені об’єкти синтезовані за результатами розшифрування і аналізу генетичних програм електричних машин та електромеханічних пристроїв – близнюкових видів, які одночасно виступають об’єктом дисертаційних досліджень студентів. Класи технічних об’єктів – близнюків і двійників широко представлені в сучасній техніці, але їх виявити і розпізнати можливо лише методами генетичного аналізу. Цьому сприяла розроблена на кафедрі новітня методологія генетичного аналізу і синтезу, яка дозволяє визначати генетично допустиму структурну різноманітність на рівні довільних функціональних класів електромагнітних і електромеханічних об’єктів за заданою функцією синтезу.

     Слід зазначити, що інноваційна робота на кафедрі електромеханіки зі студентами стала вже традиційною, завдяки впровадженню в начальний процес методології системного моделювання, технології наукового передбачення і генетичного синтезу об’єктів техніки. Лише за останні 10 років студентами і аспірантами кафедри, в процесі виконання навчальних завдань інноваційного спрямування, запатентовано майже 50 інноваційних розробок і проектів. Всі вони синтезовані за результатами розшифрування і аналізу генетичних програм, або з використанням інноваційного потенціалу генетичних банків даних. За визнанням спеціалістів, аналоги подібних досліджень в світовій практиці, на даний час, відсутні.

image001

      Висока відзнака творчих здобутків наших студентів – винахідників, з боку експертів такої всесвітньо відомої установи як патентне бюро «Бенатов і партнери», є черговим свідченням міжнародного визнання наукових та інноваційних досягнень кафедри.

 

Асистент кафедри електромеханіки ФЕА
Вікторія КОТЛЯРОВА

Любов і електричні машини [Любов Кобзенко – магістрантка ФЕА]

«Доказ істинності будь-якого покликання –  л ю б о в  до важкої праці, якої воно вимагає»
Л.П. Сміт

Любити потрібно все: життя, природу, батьків, Батьківщину, кохану людину... У професії, науці та творчості – це те, що тобі подобається, до чого прагнеш та наближаєшся до найвищого ступеню. У сучасному світі більшість зосереджена на любові до матеріальних цінностей і забуває, що в найцікавіше діло треба вкладати часточку себе. Адже, коли людина все робить з любов’ю, то ця любов повертається до неї у більшій кількості і перетворюється на вищий рівень, де людина вже отримує задоволення від зробленого, щастя від осяяного, омріяного. Саме такими якостями наділена студентка 6-го курсу факультету електроенерготехніки та автоматики Любов Кобзенко (гр. ЕМ-31м). Ця наполеглива і лагідна дівчина з символічним іменем реалізує весь потенціал особистісних можливостей, який найяскравіше розкрився в студентські роки під час навчання на спеціальності «Електричні машини та апарати» в найкращому ВУЗі України – НТУУ «КПІ», вступ до якого був здійсненням однієї з її мрій. Завдяки своїй працьовитості та підтримці викладацького і студентського колективу Любов не лише стала відмінницею навчання з відзнакою стипендії ректора НТУУ «КПІ» (2015 р.), а й досягла вагомих результатів за напрямом структурно-системних досліджень в електромеханіці, під керівництвом завідувача кафедри електромеханіки, професора В.Ф. Шинкаренка. Про високі досягнення свідчать I місце за комплексну наукову роботу «Розпізнавання генетичних програм складних електромеханічних систем за інформацією одного представника класу» у 2-му етапі II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Електричні машини та апарати» (2014 р.) та диплом 1-го ступеня Міністерства освіти і науки України за перемогу в конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за спеціальністю «Електричні машини та апарати». На рахунку магістрантки – 1 патент України на корисну модель і 5 публікацій у фахових виданнях. Для розширення кругозору і набуття додаткових навичок задля успішного майбутнього працевлаштування, студентка успішно закінчила курси за напрямом «Тестування програмного забезпечення», що підтверджує отриманий сертифікат, і паралельно навчається за програмою другої вищої освіти за спеціальністю «Економіка підприємства» в Міжнародному університеті фінансів.
Важливо пам’ятати, що «Людина може звеличити будь-яку професію, освітлюючи її вогнем своєї творчості, дерзання, майстерності», тож хочеться побажати Любові Кобзенко подальших творчих успіхів і ніколи не втратити почуття любові не тільки до обраної спеціальності, а й до самого процесу роботи над улюбленою справою.

В.В. Котлярова, асистент кафедри електромеханіки ФЕА