ФЕА

кафедри електромеханіки

АВТОНОМНІ МОТОР ‒ ШПИНДЕЛІ МОДУЛЬНОГО ВИКОНАННЯ

Призначення та сфера застосування

Для установки на металообробних верстатах свердлильно – фрезерної групи с ЧПУ, в тому числі, на верстатах з механізмами паралельної структури. Мотор – шпиндель адаптований до виконання фрезерних робіт, операцій свердлення і гравірування, з можливістю забезпечення п’ятикоординатної обробки деталей складної форми.

Затребуваність на ринку

Зростаюча складність та широка номенклатура деталей, зумовлює стійкий попит на ринку сучасного металообробного обладнання, на високошвидкісні мотор – шпинделі з підвищеними функціональними та динамічними властивостями.

Стан готовності розробки

Розроблено і виготовлено експериментальні зразки мотор - шпинделів, які пройшли експериментальні випробування.

Основні характеристики розробки

Напруга живлення: 220 В;
Регульована частота: 0 ÷ 100 Гц;
Потужність: 1,5 кВт;
Частота обертання: до 24000 об/хв;
Максимальний хід пінолі: 50 мм;
Механізм затиску інструмента: цанговий;
Радіальне биття: до 0,05мм;
Опори: підшипники NSK;

Основні переваги розробки

У порівнянні з відомими аналогами гібридні мотор-шпинделі характеризуються розширеними функціональними властивостями, підвищеною адаптивністю та ремонтоздатністю. Модульна структура і наявність комплекту змінних цанг з діаметром 1 ÷ 6 мм, забезпечує високу гнучкість і адаптивність до виконання технологічних операцій.

Стан охорони інтелектуальної власності

Отримано 5 патентів України на винаходи та корисні моделі.

image002 image003

НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», ФЕА, кафедра електромеханіки.
03056, Київ, НТУУ «КПІ», вул. Політехнічна, корп. №20
Тел/факс: 204- 82-38.