ФЕА

ДО 100 – РІЧЧЯ КАФЕДРИ ЕЛЕКТРОМЕХАНІКИ

Інноваційні розробки
кафедри електромеханіки

КОМП’ЮТЕРИЗОВАНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ КОМПЛЕКС ДЛЯ ВИПРОБУВАННЯ АСИНХРОННИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МАШИН

Призначення та сфера застосування

Комп’ютеризований лабораторний комплекс призначений для проведення випробувань та експериментальних досліджень асинхронних електричних машин в статичних та динамічних режимах.
    Стенд може використовуватися в навчальних закладах, а також у науково-дослідних та  спеціалізованих організаціях для здійснення експериментальних досліджень і проведення типових, кваліфікаційних та сертифікаційних випробувань електричних машин

Основні переваги розробки

Зміна режимів, виду та характеру навантаження здійснюється шляхом незалежного регулювання частоти напруги живлення приводної і досліджуваної машини через перетворювачі частоти, керування якими здійснюється через персональний комп’ютер. Гасіння енергії здійснюється через гальмівний модуль. Комп’ютеризована система обробки інформації. Стенд оснащено оригінальною системою тривимірного вібродемпфування досліджуваного електромеханічного агрегату.

Стан готовності розробки

Розроблено і виготовлено повномасштабний зразок лабораторного комплексу та здійснено його всебічні випробування

Затребуваність на ринку

Сучасний ринок стендового обладнання представлений продукцією переважно закордонних виобників. Розробка орієнтована на задоволення зростаючих потреб у сучасному стендовому обладнанні, яке є необхідною умовою для організації освітнього процесу і фахової підготовки спеціалістів у технічних навчальних закладах, а також в центрах підготовки робочого персоналу підприємств.

Основні характеристики розробки

Напруга живлення – 220/380 В, 50 Гц;
Комплектація:
- 2 електричні машини - MS9024, 1,5 кВт;
- 2 перетворювачі частоти - LENZE серии 8200 Vector;
- пристрій плавного пуску і зупинки - EUROSTART 1,5;
- гальмівний модуль LENZE;
- вимірювальний блок на основі мультиметра DMK32;
- система компенсації реактивної потужності;
- система дистанційного керування.

НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», ФЕА, кафедра електромеханіки.
03056, Київ, НТУУ «КПІ», вул. Політехнічна, корп. №20
Тел/факс: 204- 82-38.