Інновації народжуються в студентських аудиторіях

     Лише нещодавно ми вітали наших студентів Івана Якиміва і Андрія Cамойленка, які вибороли перше місце у другому заключному турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціалізацією «Електричні машини і апарати» http://em.fea.kpi.ua/index.php/ru/novosti/335-vseukrajinskogo-konkursu-naukovikh-studentskikh-robit-2017-2018 .

     І знову чергова перемога! За підсумками престижного Міжнародного конкурсу на здобуття Премії ім. д-ра Еміла Бенатова для винахідників з-поміж студентів та аспірантів НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», наші студенти знову перші. Їм вручено дипломи переможців і премію фонду міжнародного патентного бюро «Бенатов і партнери», яке засновано у 1993 р. і є однією з перших приватних фірм з охорони інтелектуальної власності, яка реалізує свою діяльність в Україні, Болгарії, Європейському союзі та інших країнах світу.

     На конкурс винахідників студенти представили інноваційну складову своїх проектних розробок, у формі патентів на винахід і на корисну модель, які вони розробили і запатентували за програмою власних магістерських дисертаційних досліджень. Дослідницько-інноваційна робота виконувалася відповідно до затвердженого плану ініціативних НДР кафедри електромеханіки ФЕА (тема: «Системні дослідження явища ізотопії в структурній організації і еволюції електромеханічних перетворювачів енергії», № держреєстрації – 0117U002563).

      Особливість запатентованих технічних рішень полягає в тому, що зазначені об’єкти синтезовані за результатами розшифрування і аналізу генетичних програм електричних машин та електромеханічних пристроїв – близнюкових видів, які одночасно виступають об’єктом дисертаційних досліджень студентів. Класи технічних об’єктів – близнюків і двійників широко представлені в сучасній техніці, але їх виявити і розпізнати можливо лише методами генетичного аналізу. Цьому сприяла розроблена на кафедрі новітня методологія генетичного аналізу і синтезу, яка дозволяє визначати генетично допустиму структурну різноманітність на рівні довільних функціональних класів електромагнітних і електромеханічних об’єктів за заданою функцією синтезу.

     Слід зазначити, що інноваційна робота на кафедрі електромеханіки зі студентами стала вже традиційною, завдяки впровадженню в начальний процес методології системного моделювання, технології наукового передбачення і генетичного синтезу об’єктів техніки. Лише за останні 10 років студентами і аспірантами кафедри, в процесі виконання навчальних завдань інноваційного спрямування, запатентовано майже 50 інноваційних розробок і проектів. Всі вони синтезовані за результатами розшифрування і аналізу генетичних програм, або з використанням інноваційного потенціалу генетичних банків даних. За визнанням спеціалістів, аналоги подібних досліджень в світовій практиці, на даний час, відсутні.

image001

      Висока відзнака творчих здобутків наших студентів – винахідників, з боку експертів такої всесвітньо відомої установи як патентне бюро «Бенатов і партнери», є черговим свідченням міжнародного визнання наукових та інноваційних досягнень кафедри.

 

Асистент кафедри електромеханіки ФЕА
Вікторія КОТЛЯРОВА

Випуск магістрів на факультеті електроенерготехніки та автоматики - 2018

image001

    13 червня 2018 р. у залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відбулося урочисте вручення дипломів магістрів за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

     З привітальним словом звернувся до випускників декан факультету електроенерготехніки та автоматики О.С. Яндульський. У своїй промові він наголосив, що цьогорічна подія є знаковою, так як співпадає у часі з важливими історичними датами - 120 – річчям університету і 100 – річчям заснування нашого факультету.

    Серед випускників факультету ступінь магістра отримали 15 випускників кафедри електромеханіки, серед яких 8 випускників отримали дипломи з відзнакою.

    Колектив кафедри електромеханіки щиро вітає своїх випускників з успішним закінченням навчання в університеті та отриманням дипломів магістрів !

    Щиро вітаємо вас зі святом ! Нехай знання, досвід та уміння, які Ви отримали за роки навчання у КПІ, допомагають Вам у Вашій професійній діяльності.

image002    image003

Г Р А Ф І К

захисту кваліфікаційних ( атестаційних ) робіт
на здобуття ступіня “бакалавр”
напрям підготовки 6.050702 - електромеханіка
студентами 4 курсу гр.ЕМ-41,42 та 3 курсу гр.ЕЕ-с 51-2ПН
кафедри електромеханіки
у червні 2018 року (18.06-23.06.2018)

Дата Час Аудиторія
1 18  червня, понеділок 14-00 118-20
2 20  червня, середа 14-00 118-20
3 21  червня, четвер 14-00 118-20

Скачати

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАХИСТ ДИПЛОМНИХ РОБІТ (ПРОЕКТІВ)
БАКАЛАВРІВ 2018 р.

ВІДБУДЕТЬСЯ

12 червня 2018 р. об 12.00   ауд. 138-20

 

При собі треба мати :

  • Пояснювальну записку (можно не зшивати)
  • Графічну частину. (формат А4).
  • Папку з зав’язками
  • Залікову книжку

______________________________________________________________________________________________________

*  Екзаменаційна комісія має право не рекомендувати  роботу до захисту.  
**Неявка студентів на попередній захист розцінюється як недопуск до захисту.
***Всі матеріали щодо оформлення атестаційних робіт – на сайті кафедри http://em.fea.kpi.ua

**** У розкладі попереднього захисту можуть бути зміни.

вшанування пам’яті першого завідувача кафедри ЕМ та другого декана ФЕА

     Народна мудрість говорить про те, що байдуже ставлення до своєї історії позбавляє надії на гідне майбутнє. Колектив та студентство кафедри електромеханіки підтримують цю думку, тип паче, що історія кафедри вже майже вікова. Цінуючи кращі традиції навчання та виховання студентів, підготовку кожного наступного покоління викладачів та науковців, засновані разом із створенням кафедри, вважаємо своїм почесним обов’язком вшановувати пам’ять видатних постатей, завдяки наполегливій праці яких і виникла кафедра електромеханіки.
    Основоположником ідеї та реалізації заснування кафедри є Олександр Олександрович Скоморохов (1874 - 1946 рр.) - професор, Заслужений діяч науки УРСР, один із засновників вищої електротехнічної освіти на Україні, основоположник вітчизняної школи електромеханіки, ініціатор створення та першого завідувача кафедри електричних машин та електрофікації промислових підприємств (нині кафедри електромеханіки), другого декана факультету електроенерготехніки та автоматики.
    18 квітня 2018 року ініціативна група студентів кафедри електромеханіки у складі представників 3,4,5-го курсів навчання вшанувала пам’ять першого завідувача кафедри та другого декана факультету електроенерготехніки та автоматики, відвідавши місце його поховання на Лук’янівському цивільному кладовищі.

 image1