Розширення напрямів міжнародної співпраці

29.06.2013

    Згідно з договором про співдружність між НТУУ "КПІ" і ТУ-Габрово, у період з 14 по 28 червня 2013 р. НТУУ "КПІ" відвідали к.т.н. Борислав Стоянов та аспірант Радомір Атанасов.
    За ініціативою координатора з науково-технічного співробітництва з ТУ-Габрово проф. Ю.М. Кузнєцова на кафедрі електромеханіки ФЕА відбувся науковий семінар за участю болгарських науковців, співробітників кафедри електромеханіки ФЕА і кафедри конструювання верстатів і машин ММІ. Борислав Стоянов презентував розробки Міжнародної компанії АМК (Габрово), яку він представляє як дипломований інженер. Електромеханічне енергоефективне обладнання АМК реалізовано в численному ряді проектів та забезпечує ефективну енергоощадну роботу обладнання великої кількості підприємств у найрізноманітніших галузях промисловості провідних країн світу. У другій частині своєї доповіді к.т.н. Стоянов зробив науково-методичну доповідь на тему: "Development of student training courses for energy efficient drives"*. Борислав розповів про складові частини навчального курсу, його особливості та цільове призначення даного курсу. Вчений зупинив свою увагу більш детально на лабораторному обладнанні та особливостях лабораторних і практичних занять в рамках курсу.


    Від НТУУ "КПІ" з доповіддю виступив завідувач кафедри електромеханіки д.т.н., проф. Шинкаренко В.Ф., який ознайомив колег із Болгарії з основними напрямами наукових досліджень на кафедрі, а також зробив окрему доповідь на тему: "Генетичні програми структурної еволюції антропогенних систем". Проф. Шинкаренко В.Ф. акцентував увагу на перспективи використання новітніх результатів фундаментальних досліджень в технічній освіті й інноватиці.
    Асистент Гайдаєнко Ю.В. доповів про наукові дослідження й інноваційні розробки кафедри електромеханіки у галузі гібридних електромеханічних перетворювачів енергії (за темою його дисертаційної роботи). Більш детально Ю.В. Гайдаєнко зупинився на проблемі створення нових систем мотор-шпинделів для металообробних верстатів нового покоління, інноваційні розробки яких проводяться спільно з творчим колективом під науковим керівництвом професора кафедри конструювання верстатів і машин ММІ Ю. М Кузнєцова.
    Проф. Кузнєцов Ю.М. у своїй доповіді навів приклади розробки оригінальних технічних рішень, які "було запозичено у природи" для розв’язання конкретних технічних задач у верстатобудуванні, машинобудуванні та інших галузях промисловості.
    Семінар завершився обговоренням презентованих доповідей, а також нових напрямів співпраці кафедри електромеханіки НТУУ "КПІ" з ТУ-Габрово й компанією АМК.
    З болгарськими колегами була досягнута домовленість про розширення напрямів співробітництва та підготовлено проект тристороннього договору про співдружність між НТУУ "КПІ" (кафедра конструювання верстатів та машин ММІ та кафедра електромеханіки ФЕА), ТУ-Габрово та болгарсько-німецьким підприємством АМК-Болгарія.
    
    * Прим. авт.: "Впровадження навчальних курсів для студентів за напрямком енергоефективних приводів"
    
    29.06.2013