УЧАСТЬ КАФЕДРИ ЕЛЕКТРОМЕХАНІКИ В МІЖНАРОДНИХ ВИСТАВКАХ «ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ - 2018» ТА «ELECTRO INSTALL - 2018»

Кафедра електромеханіки КПІ ім. Ігоря Сікорського презентувала свої інноваційні розробки на Міжнародних спеціалізованих виставках «ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ - 2018» (в рамках XVI Міжнародного форуму «ПЕК УКРАЇНИ: СЬОГОДЕННЯ ТА МАЙБУТНЄ») та «ELECTRO INSTALL - 2018», які проходили з 6 по 8 листопада 2018 року на території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Броварський пр-т, 15).

1

Викладачі, аспіранти та студенти кафедри електромеханіки представили на виставках наступні 4 експонати:
1. «Електромеханічні дезінтегратори багатофакторної дії для виробництва нанопорошкових матеріалів» (експериментальний зразок; наочні результати технологічних експериментів: тонкого та надтонкого подрібнення вугілля, приготування водовугільного палива, активації цементу; мультимедійна презентація; демонстраційний плакат; роздаткові матеріали). Автори: зав. каф. електромеханіки, д.т.н., професор Шинкаренко В.Ф., асистент Котлярова В.В.
2. «Керована магнітоелектрична машина з аксіальним магнітним потоком» (експериментальний зразок; демонстраційний плакат; роздаткові матеріали). Автори: зав. каф. теоретичної електротехніки, д.т.н., професор Островерхов М.Я., к.т.н., доцент Чумак В.В., асистент Монахов Є.А.
3. «Прилад контролю ізоляції обмоток електричних машин» (прилад; мультимедійна презентація; роздаткові матеріали). Автори: к.т.н., доцент Чумак В.В., аспірант Вишневський О.В., студент Стулішенко А.С.
4. «Прилад контролю якості шихтованих осердь електричних машин» (прилад; мультимедійна презентація; роздаткові матеріали). Автори: к.т.н., доцент Чумак В.В., к.т.н., доц. Коваленко М.А., студент Ігнатюк Є.С.

2

Кафедрою електромеханіки організовано відвідування виставок студентами 3-го та 4-го курсів. Після відвідування виставок студенти одержали можливість на основі отриманої інформації підготувати власні пропозиції, які будуть обговорені на XII Міжнародній науково-технічній конференції молодих учених, аспірантів і студентів «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГОТЕХНІКИ ТА АВТОМАТИКИ», присвяченій 100-річчю факультету електроенерготехніки та автоматики, адже інноваційні рішення, представлені на виставках, можуть стати конкурентними перевагами діяльності вітчизняних підприємств.
Варто відзначити, що серед більшості зацікавлених відвідувачів виставки експонатів нашої кафедри були колишні випускники кафедри електромеханіки, які зараз працюють за спеціальністю.
За активну участь у виставках КПІ ім. Ігоря Сікорського нагороджено Дипломом XVI Міжнародної спеціалізованої виставки «ЕНЕРГЕТИКА В ПРОМИСЛОВОСТІ - 2018».

 

Підготувала: асистент каф. електромеханіки
В.В. Котлярова

AТTENTION! УВАГА! ВНИМАНИЕ!

СТУДЕНТАМ  VI курсу гр. ЕМ-71мп кафедри  ЕМ
на здобуття ступеня «магістр»
ТЕРМІНОВО (до 21 жовтня 2018 р.) надати:

1. Копію Ідентифікаційного коду;
2. Копії 1-ої та 2-ої сторінок паспорта громадянина України;
3. Заяву на згоду транслітерації прізвища та ім’я згідно Постанови КМУ № 55 (зразок: Заява на отримання диплому міжнародного зразка див. в меню Студентам/документи)  або згідно закордонного паспорта (копія 1-ої сторінки)
для замовлення дипломів
___________________________________________________________________________________________________
*надати Шаховій  І.І.(к.138-20, 117-20)

[08.09.2018 / 10:00-21:00] ТехноАртКПІ

2018 09 08

       Запрошуємо на інженерний фестиваль ТехноАртКПІ.

       Ми, студенти та викладачі КПІ, впевнені, що не буває нудної науки, буває недостатньо інформації. Сучасні інженери – це найщиріші мрійники, тому що втілюють у життя ідеї, що раніше здавалися фантастикою. Талановиті та креативні, які не спиняються на шляху до своїх цілей.

       Ми зібрали наші найцікавіші розробки, щоб показати тобі, що інженерія – це сучасно та цікаво! Гоночний болід, зібраний нашими студентами, роботи та дрони, 3D-принтери, секретна магія від хіміків та багато іншого.
КПІ – дружня спільнота, де поєдналися технічні та гуманітарні професії, де кожна особистість має можливість бути собою, бо це круто!

       Гадаєш, що крутити гайки – це буденно? Приходь, подивись на звичні речі по-іншому!

Докладна інформація - http://technoart.kpi.ua/, https://www.facebook.com/TechnoArtKpi

technoart

 

Як я зрозумів, що наша кафедра НАЙКРАЩА!

      Був 2014 рік і я все ж таки віршів вступити до КПІ. Тоді мене дуже привабила назва спеціальності «Електричні машини». Я собі вже уявив, як ми будемо вивчати електромобілі, альтернативні джерела енергії і таке інше. І яке мене чекало розчарування, коли нам розповідали про якісь двигуни та генератори, яким вже перевалило за 50 років.

      Тоді мені все здавалося таким нудним і нецікавим, що я навіть не хотів ходити на пари. І чесно кажучи, мені знадобилося завершити два курси, щоб зрозуміти що те, що ми вивчаємо і є всі ті цікаві речі, які я уявляв собі будучи першокурсником. Але трошки застаріле, та то нічого. Повірте мені, щоб зрозуміти конструкцію асинхронних двигунів, які надають рух електромобілю Tesla, або будь-якому з тих, що існують зараз, вам просто необхідно вивчити та засвоїти всі ті предмети, що надає до викладання наша кафедра.

       Ось тоді я і зрозумів, що мабуть більшість абітурієнтів, які вступають до нашого ВНЗ, а саме на нашу спеціальність, приходять з схожими думками у своїх, ще зелених головах.

       Тому я і вирішив зробити наочну дипломну роботу задля демонстрації актуальності та багатогранності використання знань, здобутих протягом навчання. Трішечки часу на просторах Google, і тепер на кафедрі є експериментальний стенд у вигляді Гіроскутера.

        Зібравши ініціативну команду, яка складається з викладачів нашої кафедри та мене, ми зібрали кошти на придбання такого експонату.
Ще через якийсь час, я знайшов фірму, яка пішла нам на зустріч у питанні спонсорства. І вже у їх майстерні ми зібрали власноруч цей агрегат.

IMG 180904

       А про безколекторні синхронні двигуни з постійними магнітами, які знаходяться у серці гіроскутера вам більш докладно розповість професор Васьковский Ю.М.

        Тепер у нашої кафедри є партнер, який зацікавлений у наданні будь-якої допомоги, зв’язаної з пішохідним електротранспортом.

        А ще як цікавий та приємний бонус, на днях відкритих дверей, або якщо ви вже є студентом ФЕА, у вас є можливість навчитися та спробувати цей девайс на тест-драйві!

        Тому запрошуємо усіх охочих до нас на кафедру Електричних машин!!!


Бурлаков А.С
ЕМ-41

Інновації народжуються в студентських аудиторіях

     Лише нещодавно ми вітали наших студентів Івана Якиміва і Андрія Cамойленка, які вибороли перше місце у другому заключному турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціалізацією «Електричні машини і апарати» http://em.fea.kpi.ua/index.php/ru/novosti/335-vseukrajinskogo-konkursu-naukovikh-studentskikh-robit-2017-2018 .

     І знову чергова перемога! За підсумками престижного Міжнародного конкурсу на здобуття Премії ім. д-ра Еміла Бенатова для винахідників з-поміж студентів та аспірантів НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», наші студенти знову перші. Їм вручено дипломи переможців і премію фонду міжнародного патентного бюро «Бенатов і партнери», яке засновано у 1993 р. і є однією з перших приватних фірм з охорони інтелектуальної власності, яка реалізує свою діяльність в Україні, Болгарії, Європейському союзі та інших країнах світу.

     На конкурс винахідників студенти представили інноваційну складову своїх проектних розробок, у формі патентів на винахід і на корисну модель, які вони розробили і запатентували за програмою власних магістерських дисертаційних досліджень. Дослідницько-інноваційна робота виконувалася відповідно до затвердженого плану ініціативних НДР кафедри електромеханіки ФЕА (тема: «Системні дослідження явища ізотопії в структурній організації і еволюції електромеханічних перетворювачів енергії», № держреєстрації – 0117U002563).

      Особливість запатентованих технічних рішень полягає в тому, що зазначені об’єкти синтезовані за результатами розшифрування і аналізу генетичних програм електричних машин та електромеханічних пристроїв – близнюкових видів, які одночасно виступають об’єктом дисертаційних досліджень студентів. Класи технічних об’єктів – близнюків і двійників широко представлені в сучасній техніці, але їх виявити і розпізнати можливо лише методами генетичного аналізу. Цьому сприяла розроблена на кафедрі новітня методологія генетичного аналізу і синтезу, яка дозволяє визначати генетично допустиму структурну різноманітність на рівні довільних функціональних класів електромагнітних і електромеханічних об’єктів за заданою функцією синтезу.

     Слід зазначити, що інноваційна робота на кафедрі електромеханіки зі студентами стала вже традиційною, завдяки впровадженню в начальний процес методології системного моделювання, технології наукового передбачення і генетичного синтезу об’єктів техніки. Лише за останні 10 років студентами і аспірантами кафедри, в процесі виконання навчальних завдань інноваційного спрямування, запатентовано майже 50 інноваційних розробок і проектів. Всі вони синтезовані за результатами розшифрування і аналізу генетичних програм, або з використанням інноваційного потенціалу генетичних банків даних. За визнанням спеціалістів, аналоги подібних досліджень в світовій практиці, на даний час, відсутні.

image001

      Висока відзнака творчих здобутків наших студентів – винахідників, з боку експертів такої всесвітньо відомої установи як патентне бюро «Бенатов і партнери», є черговим свідченням міжнародного визнання наукових та інноваційних досягнень кафедри.

 

Асистент кафедри електромеханіки ФЕА
Вікторія КОТЛЯРОВА