Нові горизонти співдружності інженерів – електриків України і Польщі

9 червня НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відвідала делегація Асоціації польських інженерів – електриків (SEP) на чолі з її президентом професором Петром Шимчаком.
Слід заначити, що це вже друга зустріч з президентом SEP в стінах КПІ. Перша зустріч делегації SEP відбулася з викладачами і студентами факультету електроенерготехніки та автоматики у квітні 2015 р.

image001

Асоціація польських інженерів-електриків (SEP) - це найбільша в Польщі неурядова творча організація науково-технічного характеру, що діє в соціальних і суспільних інтересах, яка заснована в 1919 році інженерами - представниками електротехнічної промисловості. Сьогодні, зазначена добровільна спільнота об'єднує майже 23 000 інженерів - електриків всіх спеціальностей, професійна діяльність яких пов'язана з електротехнікою в її широкому розумінні, а також юридичних осіб, зацікавлених в діяльності такого об'єднання.

image004

Проректор НТУУ "КПІ", директор Українсько-польского центру НТУУ "КПІ" проф. С.І. Сидоренко проінформував польську делегацію про напрями і результати багатостороннього співробітництва КПІ ім. Ігоря Сікорського з університетами і громадськими організаціями Польщі.
Президент SEP Петр Шимчак ознайомив присутніх з історією, напрямами діяльності і програмою реалізації низки заходів, приурочених до 100 – річчя SEP, яке відзначається у поточному році.
Завідувач кафедри електромеханіки проф. В.Ф. Шинкаренко наголосив на важливу роль підготовки висококваліфікованих інженерних кадрів енергетичних, електромеханічних і електротехнічних спеціальностей, що зумовлено зростаючими обсягами споживання електроенергії, тенденціями глобального переходу на електротягу, розвитком робототехніки і електротехнологій.
Сторони обговорили і узгодили перспективні напрями науково-технічного і економічного співробітництва між КПІ і SEP.

image006    image008

 Польська делегація також відвідала встановлений на території університету пам’ятник, випускнику і викладачу КПІ – видатному польському фізико-хіміку і державному діячу Войцеху Свентославському, який закінчив КПІ у 1906 р., пізніше працював в університетах Москви і Варшави, був ректором Варшавської політехніки і міністром освіти Польщі.

Завідувач кафедри електромеханіки ФЕА,

проф. Шинкаренко В.Ф.

Запрошуємо на інженерний фестиваль ТехноАртКПІ

Приходь та бери з собою друзів!
8 ЧЕРВНЯ, 2019, КПІ ІМ. ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО

2019 04 22 15.30.30

Вшанування пам’яты О. О. Скоморохова

13 травня 2019 року ініціативна група студентів 3-го курсу кафедри електромеханіки вшанувала пам’ять першого завідувача кафедри та другого декана факультету електроенерготехніки та автоматики Олександра Олександровича Скоморохова (1874 - 1946 рр.) - професора, Заслуженого діяча науки УРСР, одного із засновників вищої електротехнічної освіти на Україні, основоположника вітчизняної школи електромеханіки, ініціатора створення та першого завідувача кафедри електричних машин та електрофікації промислових підприємств (нині кафедри електромеханіки), другого декана факультету електроенерготехніки та автоматики, відвідавши місце його поховання на Лук’янівському цивільному кладовищі.

 190513

Щиро вітаємо призера олімпіади з теоретичної електротехніки студента кафедри електромеханіки Кузьму Владислава. Бажаємо нових успіхів!

190507 1

190507

НАШІ ВІТАННЯ!!!

Щиро вітаємо асистентів кафедри електромеханіки з перемогою у Всеукраїнському конкурсі молодих вчених та енергетиків “МОЛОДЬ – ЕНЕРГЕТИЦІ УКРАЇНИ – 2018”:

  • КОТЛЯРОВУ ВІКТОРІЮ ВОЛОДИМИРІВНУ з одержанням ДИПЛОМА I - ступеня за наукову роботу на тему: «Спрямований міждисциплінарний синтез конкурентноспроможної суміщеної системи типу “двигун - планетарний редуктор”» (науковий керівник – д.т.н., професор Шинкаренко В.Ф.) в номінації “Енергозбереження та енергоменеджмент” серед Науковців;

190422 1

  • МОНАХОВА ЄВГЕНА АНДРІЙОВИЧА з одержанням ДИПЛОМА I - ступеня за наукову роботу на тему: «Синхронний генератор з гібридним збудженням з аксіальним магнітним потоком» (науковий керівник – к.т.н., доцент Чумак В.В.) в номінації “Електроенергетика” серед Науковців.

190422 2

Бажаємо подальшого професійного зростання та нових наукових здобутків!

190422 3

Нагороджено учасників Всеукраїнського конкурсу "Молодь - енергетиці України 2018"

Відбулось підведення підсумків ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ “МОЛОДЬ − ЕНЕРГЕТИЦІ УКРАЇНИ – 2018”