AТTENTION! УВАГА! ВНИМАНИЕ!

СТУДЕНТАМ  VI курсу гр. ЕМ-71мп кафедри  ЕМ
на здобуття ступеня «магістр»
ТЕРМІНОВО (до 21 жовтня 2018 р.) надати:

1. Копію Ідентифікаційного коду;
2. Копії 1-ої та 2-ої сторінок паспорта громадянина України;
3. Заяву на згоду транслітерації прізвища та ім’я згідно Постанови КМУ № 55 (зразок: Заява на отримання диплому міжнародного зразка див. в меню Студентам/документи)  або згідно закордонного паспорта (копія 1-ої сторінки)
для замовлення дипломів
___________________________________________________________________________________________________
*надати Шаховій  І.І.(к.138-20, 117-20)

[08.09.2018 / 10:00-21:00] ТехноАртКПІ

2018 09 08

       Запрошуємо на інженерний фестиваль ТехноАртКПІ.

       Ми, студенти та викладачі КПІ, впевнені, що не буває нудної науки, буває недостатньо інформації. Сучасні інженери – це найщиріші мрійники, тому що втілюють у життя ідеї, що раніше здавалися фантастикою. Талановиті та креативні, які не спиняються на шляху до своїх цілей.

       Ми зібрали наші найцікавіші розробки, щоб показати тобі, що інженерія – це сучасно та цікаво! Гоночний болід, зібраний нашими студентами, роботи та дрони, 3D-принтери, секретна магія від хіміків та багато іншого.
КПІ – дружня спільнота, де поєдналися технічні та гуманітарні професії, де кожна особистість має можливість бути собою, бо це круто!

       Гадаєш, що крутити гайки – це буденно? Приходь, подивись на звичні речі по-іншому!

Докладна інформація - http://technoart.kpi.ua/, https://www.facebook.com/TechnoArtKpi

technoart

 

Як я зрозумів, що наша кафедра НАЙКРАЩА!

      Був 2014 рік і я все ж таки віршів вступити до КПІ. Тоді мене дуже привабила назва спеціальності «Електричні машини». Я собі вже уявив, як ми будемо вивчати електромобілі, альтернативні джерела енергії і таке інше. І яке мене чекало розчарування, коли нам розповідали про якісь двигуни та генератори, яким вже перевалило за 50 років.

      Тоді мені все здавалося таким нудним і нецікавим, що я навіть не хотів ходити на пари. І чесно кажучи, мені знадобилося завершити два курси, щоб зрозуміти що те, що ми вивчаємо і є всі ті цікаві речі, які я уявляв собі будучи першокурсником. Але трошки застаріле, та то нічого. Повірте мені, щоб зрозуміти конструкцію асинхронних двигунів, які надають рух електромобілю Tesla, або будь-якому з тих, що існують зараз, вам просто необхідно вивчити та засвоїти всі ті предмети, що надає до викладання наша кафедра.

       Ось тоді я і зрозумів, що мабуть більшість абітурієнтів, які вступають до нашого ВНЗ, а саме на нашу спеціальність, приходять з схожими думками у своїх, ще зелених головах.

       Тому я і вирішив зробити наочну дипломну роботу задля демонстрації актуальності та багатогранності використання знань, здобутих протягом навчання. Трішечки часу на просторах Google, і тепер на кафедрі є експериментальний стенд у вигляді Гіроскутера.

        Зібравши ініціативну команду, яка складається з викладачів нашої кафедри та мене, ми зібрали кошти на придбання такого експонату.
Ще через якийсь час, я знайшов фірму, яка пішла нам на зустріч у питанні спонсорства. І вже у їх майстерні ми зібрали власноруч цей агрегат.

IMG 180904

       А про безколекторні синхронні двигуни з постійними магнітами, які знаходяться у серці гіроскутера вам більш докладно розповість професор Васьковский Ю.М.

        Тепер у нашої кафедри є партнер, який зацікавлений у наданні будь-якої допомоги, зв’язаної з пішохідним електротранспортом.

        А ще як цікавий та приємний бонус, на днях відкритих дверей, або якщо ви вже є студентом ФЕА, у вас є можливість навчитися та спробувати цей девайс на тест-драйві!

        Тому запрошуємо усіх охочих до нас на кафедру Електричних машин!!!


Бурлаков А.С
ЕМ-41

Інновації народжуються в студентських аудиторіях

     Лише нещодавно ми вітали наших студентів Івана Якиміва і Андрія Cамойленка, які вибороли перше місце у другому заключному турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціалізацією «Електричні машини і апарати» http://em.fea.kpi.ua/index.php/ru/novosti/335-vseukrajinskogo-konkursu-naukovikh-studentskikh-robit-2017-2018 .

     І знову чергова перемога! За підсумками престижного Міжнародного конкурсу на здобуття Премії ім. д-ра Еміла Бенатова для винахідників з-поміж студентів та аспірантів НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», наші студенти знову перші. Їм вручено дипломи переможців і премію фонду міжнародного патентного бюро «Бенатов і партнери», яке засновано у 1993 р. і є однією з перших приватних фірм з охорони інтелектуальної власності, яка реалізує свою діяльність в Україні, Болгарії, Європейському союзі та інших країнах світу.

     На конкурс винахідників студенти представили інноваційну складову своїх проектних розробок, у формі патентів на винахід і на корисну модель, які вони розробили і запатентували за програмою власних магістерських дисертаційних досліджень. Дослідницько-інноваційна робота виконувалася відповідно до затвердженого плану ініціативних НДР кафедри електромеханіки ФЕА (тема: «Системні дослідження явища ізотопії в структурній організації і еволюції електромеханічних перетворювачів енергії», № держреєстрації – 0117U002563).

      Особливість запатентованих технічних рішень полягає в тому, що зазначені об’єкти синтезовані за результатами розшифрування і аналізу генетичних програм електричних машин та електромеханічних пристроїв – близнюкових видів, які одночасно виступають об’єктом дисертаційних досліджень студентів. Класи технічних об’єктів – близнюків і двійників широко представлені в сучасній техніці, але їх виявити і розпізнати можливо лише методами генетичного аналізу. Цьому сприяла розроблена на кафедрі новітня методологія генетичного аналізу і синтезу, яка дозволяє визначати генетично допустиму структурну різноманітність на рівні довільних функціональних класів електромагнітних і електромеханічних об’єктів за заданою функцією синтезу.

     Слід зазначити, що інноваційна робота на кафедрі електромеханіки зі студентами стала вже традиційною, завдяки впровадженню в начальний процес методології системного моделювання, технології наукового передбачення і генетичного синтезу об’єктів техніки. Лише за останні 10 років студентами і аспірантами кафедри, в процесі виконання навчальних завдань інноваційного спрямування, запатентовано майже 50 інноваційних розробок і проектів. Всі вони синтезовані за результатами розшифрування і аналізу генетичних програм, або з використанням інноваційного потенціалу генетичних банків даних. За визнанням спеціалістів, аналоги подібних досліджень в світовій практиці, на даний час, відсутні.

image001

      Висока відзнака творчих здобутків наших студентів – винахідників, з боку експертів такої всесвітньо відомої установи як патентне бюро «Бенатов і партнери», є черговим свідченням міжнародного визнання наукових та інноваційних досягнень кафедри.

 

Асистент кафедри електромеханіки ФЕА
Вікторія КОТЛЯРОВА

Випуск магістрів на факультеті електроенерготехніки та автоматики - 2018

image001

    13 червня 2018 р. у залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відбулося урочисте вручення дипломів магістрів за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

     З привітальним словом звернувся до випускників декан факультету електроенерготехніки та автоматики О.С. Яндульський. У своїй промові він наголосив, що цьогорічна подія є знаковою, так як співпадає у часі з важливими історичними датами - 120 – річчям університету і 100 – річчям заснування нашого факультету.

    Серед випускників факультету ступінь магістра отримали 15 випускників кафедри електромеханіки, серед яких 8 випускників отримали дипломи з відзнакою.

    Колектив кафедри електромеханіки щиро вітає своїх випускників з успішним закінченням навчання в університеті та отриманням дипломів магістрів !

    Щиро вітаємо вас зі святом ! Нехай знання, досвід та уміння, які Ви отримали за роки навчання у КПІ, допомагають Вам у Вашій професійній діяльності.

image002    image003