Інновації народжуються в студентських аудиторіях

     Лише нещодавно ми вітали наших студентів Івана Якиміва і Андрія Cамойленка, які вибороли перше місце у другому заключному турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціалізацією «Електричні машини і апарати» http://em.fea.kpi.ua/index.php/ru/novosti/335-vseukrajinskogo-konkursu-naukovikh-studentskikh-robit-2017-2018 .

     І знову чергова перемога! За підсумками престижного Міжнародного конкурсу на здобуття Премії ім. д-ра Еміла Бенатова для винахідників з-поміж студентів та аспірантів НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», наші студенти знову перші. Їм вручено дипломи переможців і премію фонду міжнародного патентного бюро «Бенатов і партнери», яке засновано у 1993 р. і є однією з перших приватних фірм з охорони інтелектуальної власності, яка реалізує свою діяльність в Україні, Болгарії, Європейському союзі та інших країнах світу.

     На конкурс винахідників студенти представили інноваційну складову своїх проектних розробок, у формі патентів на винахід і на корисну модель, які вони розробили і запатентували за програмою власних магістерських дисертаційних досліджень. Дослідницько-інноваційна робота виконувалася відповідно до затвердженого плану ініціативних НДР кафедри електромеханіки ФЕА (тема: «Системні дослідження явища ізотопії в структурній організації і еволюції електромеханічних перетворювачів енергії», № держреєстрації – 0117U002563).

      Особливість запатентованих технічних рішень полягає в тому, що зазначені об’єкти синтезовані за результатами розшифрування і аналізу генетичних програм електричних машин та електромеханічних пристроїв – близнюкових видів, які одночасно виступають об’єктом дисертаційних досліджень студентів. Класи технічних об’єктів – близнюків і двійників широко представлені в сучасній техніці, але їх виявити і розпізнати можливо лише методами генетичного аналізу. Цьому сприяла розроблена на кафедрі новітня методологія генетичного аналізу і синтезу, яка дозволяє визначати генетично допустиму структурну різноманітність на рівні довільних функціональних класів електромагнітних і електромеханічних об’єктів за заданою функцією синтезу.

     Слід зазначити, що інноваційна робота на кафедрі електромеханіки зі студентами стала вже традиційною, завдяки впровадженню в начальний процес методології системного моделювання, технології наукового передбачення і генетичного синтезу об’єктів техніки. Лише за останні 10 років студентами і аспірантами кафедри, в процесі виконання навчальних завдань інноваційного спрямування, запатентовано майже 50 інноваційних розробок і проектів. Всі вони синтезовані за результатами розшифрування і аналізу генетичних програм, або з використанням інноваційного потенціалу генетичних банків даних. За визнанням спеціалістів, аналоги подібних досліджень в світовій практиці, на даний час, відсутні.

image001

      Висока відзнака творчих здобутків наших студентів – винахідників, з боку експертів такої всесвітньо відомої установи як патентне бюро «Бенатов і партнери», є черговим свідченням міжнародного визнання наукових та інноваційних досягнень кафедри.

 

Асистент кафедри електромеханіки ФЕА
Вікторія КОТЛЯРОВА