ФЕА

кафедри електромеханіки

БАГАТОКАНАЛЬНИЙ ЦИФРОВИЙ ВИМІРЮВАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС

Призначення та сфера застосування

Багатоканальний цифровий вимірювальний комплекс призначений для вимірювання та контролю електричних параметрів при випробуваннях і експериментальних дослідженнях різноманітних типів електричних машин, електромеханічних пристроїв та трансформаторів потужністю до 10 кВт.

Основні характеристики розробки

- номінальна однофазна напруга живлення: 200 –
240 В змінного струму;
- частота 48…63 Гц;
- споживана потужність 2,2 кВА;
- номінальна трифазна напруга живлення: 380 В Uл;
- частота мережі 3-ф змінного струму 50 Гц;
- споживана потужність 2,2 кВА;
- межі вимірюваного струму: 0,05 – 10 А;
- метод вимірювання TRM;
- інтерфейс RJ45-RS232 Modbus RTU.

Комплектація:
- перетворювач частоти ACS350;
- мультиметр DMG 700 з
- модуль розширення EXP10 10;
- пульти керування (інтелектуальна панель та виносний пульт);
- блок трансформаторів струму;
- пристрої захисту та комутації;
- USB «В» для підключення ПК

Стан готовності розробки

Розроблено і виготовлено повномасштабний зразок вимірювального комплексу, який пойшов експлуатаційні випробування

Основні переваги розробки

Мобільний вимірювальний комплекс оснащений сучасними комплектуючими елементами, забезпечує високу точність вимірювання електричних величин: ±0,5% напруга (20 – 380 В), ±0,5% струм (0,05 – 10 А), а також можливість обробки більш ніж 160 електричних параметрів. Комп’ютеризована система обробки та збереження інформації.

Затребуваність на ринку

Електровимірювальні прилади і комплеси відносяться до категорії високовартісного обладнання, заміна якого потребує значних коштів. Мобільні електровимірювальні комплекси на ринку відсутні. Тому розробка мобільного багатоканального вимірювального комплексу відкриває можливість оснащення лабораторій навчальних закладів сучасними засобами контролю та вимірювання з мінімальними витратами на їх придбання.

НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», ФЕА, кафедра електромеханіки.
03056, Київ, НТУУ «КПІ», вул. Політехнічна, корп. №20
Тел/факс: 204- 82-38.