image002На шляху співробітництва та
інноваційного розвитку 

      На запрошення керівництва провінції Чжецян і Чжецянського технологічного університету, з 5 по 8 листопада 2017 р. делегація викладачів, молодих вчених і аспірантів НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відвідала адміністративний, історичний і культурний центр провінції м. Ханчжоу (Китай). В насиченій програмі науково-технічних заходів активну участь взяли академіки загальнотехнічного відділення академії наук вищої освіти України: академік - секретар Ю.М. Кузнєцов, академіки В.Ф. Шинкаренко і С.М. Шукаєв. Візиту української делегації передувало підписання у вересні поточного року двостороннього Меморандуму про взаємопорозуміння між НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» і керівництвом науково-технологічного департаменту провінції Чжецян.

image004     Сучасний Ханчжоу – одне з найбільших міст у південній частині Китаю і визнаний лідер економічних реформ та інноваційних технологій. На даний час Ханчжоу входить в число китайських міст з найбільш динамічними темпами розвитку економіки. За багатьма показниками місто випереджає такі китайські мегаполіси як Пекін, Шанхай, Гуанчжоу і Шеньчжень. Ханчжоу поряд з Пекіном и Шеньчженем є одним з трьох найпотужніших центрів концентрації стартапів у Китаї. Ханчжоу з його потужними інвестиціями у розвиток інформаційних технологій, штучного інтелекту, відновлювальної енергетики, будівництво висотних багатоповерхівок, заводів і транспортної інфраструктури, є прикладом того, як китайське керівництво реалізує нову економіку і будує технологічне майбутнє нації. Вигідне географічне положення, унікальна природа, наявність численних парків, каналів та озер, по праву, надають Ханчжоу статусу зразкового «зеленого міста». В місті функціонує найбільш розвинена і розподілена мережа пасажирського електротранспорту і прокату велосипедів та електроскутерів. Таких вражаючих успіхів, місто з населенням майже 9 мільйонів жителів, в значній мірі досягло завдяки впровадженню сучасних наукоємних технологій, гнучкої системи матеріальних заохочень і новаторському підходу з боку місцевої влади.

      Делегація українських спеціалістів взяла участь у роботі Міжнародного інноваційного Центру експертів з високих технологій, церемонія відкриття якого відбулася в міському окрузі Шаосін м. Ханчжоу. Наступні три дні було присвячено роботі Міжнародної Китайсько-Української конференції з механічної інженерії, яка проходила в м. Ханчжоу. На засіданнях конференції було заслухано і обговорено наукові доповіді і представлено презентації провідних спеціалістів з України і Китаю з актуальних проблем в галузі інноваційних технологій, матеріалознавства, гібридних систем, лазерної техніки, верстатобудування, сучасних технологій обробки матеріалів, 3D друку та ін.

image006      З великою зацікавленістю учасники конференції заслухали взаємопов’язані доповідi завідувача кафедри електромеханіки ФЕА, професора Шинкаренка В.Ф. на тему: «Генетична еволюція техніки: від генетичного коду – до інновацій» і професора кафедри конструювання верстатів і машин ММІ, професора Кузнєцова Ю.М. на тему: «Новий погляд на матеріальну точку при генетико-еволюційному синтезі технічних систем». Результати спільних досліджень і інноваційних розробок творчих колективів механіків і електромеханіків КПІ отримали високу оцінку організаторів наукового форуму.

         За високий рівень наукових досліджень та інноваційних розробок професорам КПІ В.Ф. Шинкаренку, Ю.М. Кузнєцову, В.В. Джемелінському і С.М. Шукаєву, організатори конференції урочисто вручили сертифікати іноземних експертів.

       Українська делегація відвідала Чжецянський технологічний університет, де ознайомилась з напрямами освітньої діяльності і програмами розвитку університету, досягненнями лабораторії лазерних технологій, дослідницькими і навчальними лабораторіями. На зустрічі з керівництвом університету було обговорено напрями подальшої співпраці між науковцями та освітянами України і Китаю.

20.11.2017