image01

Минулого року, на сайті кафедри ми повідомляли про успішну розробку  унікального проєкту, під назвою «The Spirit of Ukraine – інноваційний проект, реалізований за участю випускників кафедри електромеханіки КПІ»(http://em.fea.kpi.ua/index.php/novini/400-the-spirit-of-ukraine).

Нещодавно, зазначений проєкт отримав чергове підтвердження.  25 вересня, у Гостомелі на території аеропорту "Київ-Антонов-2" світовий рекордсмен Сергій Малик, який вже є володарем 38-ми національних та світових рекордів, встановив новий рекорд швидкості на електричному мотоциклі. Його результат – 201 км/год – зафіксовано у Книзі рекордів України.image02

Декілька років поспіль наша команда створювала український мотоцикл, на якому ставили світові рекорди швидкості. Зокрема, два з них – на соляному озері Бонневіль (США). Таким чином презентуємо технічні досягнення нашої країни. Минулого року створили унікальний мотоцикл, який назвали "The Spirit of Ukraine". Він повністю побудований в Україні – за 60 діб. На сьогодні це найпотужніший електробайк у світі, – наголосив Малик.

Потужність електричного двигуна українського дива – понад 400 кінських сил, суто прогнозовано такий транспортний засіб може розігнатися до 500 км/год.

image03Розробку електромеханічної системи тяги мотоцикла виконали спеціалісти компанії «Diada Group», під керівництвом директора компанії, випускника кафедри електромеханіки, Петра Даниляка.

Еволюція ділових стосунків і результатів творчої співпраці кафедри електромеханіки з підприємством «Diada Group» - одного з лідерів  на сучасному ринку електротехніки та силової перетворювальної техніки, знайшла своє відображення на сторінках «ЛІТОПИСУ кафедри електромеханіки КПІ імені Ігоря Сікорського у подіях, фактах, іменах і фотодокументах (1920 – 2020)», який видано до 100 – річчя від дня заснування кафедри.

У своєму вітанні до 100 – річного ювілею кафедри Петро Даниляк  наголосив: «Наша компанія має багаторічні ділові зв’язки з кафедрою електромеханіки в розробках, пов’язаних з керуванням електродвигунами постійного та змінного струму, а також по проходженню студентами переддипломної практики. Випускники кафедри електромеханіки є засновниками нашого підприємства. Нехай і в подальшому кафедра випускає ще багато чудових і талановитих фахівців своєї справи, щоб у викладачів завжди була можливість повної самореалізації, а в студентів - можливість отримати потрібні знання і накопичити відмінний досвід»