ФЕА

кафедри електромеханіки

СИНХРОННА МАШИНИ З ГІБРИДНИМ ЗБУДЖЕННЯМ

Призначення та сфера застосування

Магнітоелектричні синхронні машини в режимі генератора призначені для застосування в гідро- , вітроенергокомплексах та переносних мікроенергоустановок. В режимі двигуна магнітоелектричні машини застосовуються для приводу електрокарів, гібридних автомобілів, електроскутерів та різної спецтехніки.

Основні переваги розробки

У порівнянні з відомими аналогами керована магнітоелектрична машина з аксіальним магнітним потоком забезпечує в режимі генератора регулювання зовнішньої характеристики в межах 50% при забезпеченні безконтактності системи та в режимі двигуна забезпечує можливість ослаблювати магнітний потік для збільшення діапазону регулювання швидкості.

Затребуваність на ринку

Розроблене обладнання затребуване в області електроприводу та автономному виробництві електричної енергії.

Стан охорони інтелектуальної власності

Отримано 5 патентів України на винаходи та корисні моделі.

Основні характеристики розробки

Потужність: 100 Вт

Напруга в режимі генератора: 24 В

Напруга в режимі двигуна: 48 В

Синхронна частота обертання: 750 об/хв

Можливість регулювання магнітного потоку до 50%.

Стан готовності розробки

Розроблено, виготовлено та впроваджено експериментальний зразок магнітоелектричної синхронної машини потужністю 100 Вт.

hesm

Експериментальний зразок

НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», ФЕА, кафедра електромеханіки.
03056, Київ, НТУУ «КПІ», вул. Політехнічна, корп. №20
Тел/факс: 204- 82-38.