ФЕА

кафедри електромеханіки

СИНХРОННА МАШИНИ З ГІБРИДНИМ ЗБУДЖЕННЯМ

Призначення та сфера застосування

Магнітоелектричні синхронні машини в режимі генератора призначені для застосування в гідро- , вітроенергокомплексах та переносних мікроенергоустановок. В режимі двигуна магнітоелектричні машини застосовуються для приводу електрокарів, гібридних автомобілів, електроскутерів та різної спецтехніки.

Основні переваги розробки

У порівнянні з відомими аналогами керована магнітоелектрична машина з аксіальним магнітним потоком забезпечує в режимі генератора регулювання зовнішньої характеристики в межах 50% при забезпеченні безконтактності системи та в режимі двигуна забезпечує можливість ослаблювати магнітний потік для збільшення діапазону регулювання швидкості.

Затребуваність на ринку

Розроблене обладнання затребуване в області електроприводу та автономному виробництві електричної енергії.

Стан охорони інтелектуальної власності

Отримано 5 патентів України на винаходи та корисні моделі.

Основні характеристики розробки

Потужність: 100 Вт

Напруга в режимі генератора: 24 В

Напруга в режимі двигуна: 48 В

Синхронна частота обертання: 750 об/хв

Можливість регулювання магнітного потоку до 50%.

Стан готовності розробки

Розроблено, виготовлено та впроваджено експериментальний зразок магнітоелектричної синхронної машини потужністю 100 Вт.

hesm

Експериментальний зразок