Нові горизонти співдружності інженерів – електриків України і Польщі

9 червня НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відвідала делегація Асоціації польських інженерів – електриків (SEP) на чолі з її президентом професором Петром Шимчаком.
Слід заначити, що це вже друга зустріч з президентом SEP в стінах КПІ. Перша зустріч делегації SEP відбулася з викладачами і студентами факультету електроенерготехніки та автоматики у квітні 2015 р.

image001

Асоціація польських інженерів-електриків (SEP) - це найбільша в Польщі неурядова творча організація науково-технічного характеру, що діє в соціальних і суспільних інтересах, яка заснована в 1919 році інженерами - представниками електротехнічної промисловості. Сьогодні, зазначена добровільна спільнота об'єднує майже 23 000 інженерів - електриків всіх спеціальностей, професійна діяльність яких пов'язана з електротехнікою в її широкому розумінні, а також юридичних осіб, зацікавлених в діяльності такого об'єднання.

image004

Проректор НТУУ "КПІ", директор Українсько-польского центру НТУУ "КПІ" проф. С.І. Сидоренко проінформував польську делегацію про напрями і результати багатостороннього співробітництва КПІ ім. Ігоря Сікорського з університетами і громадськими організаціями Польщі.
Президент SEP Петр Шимчак ознайомив присутніх з історією, напрямами діяльності і програмою реалізації низки заходів, приурочених до 100 – річчя SEP, яке відзначається у поточному році.
Завідувач кафедри електромеханіки проф. В.Ф. Шинкаренко наголосив на важливу роль підготовки висококваліфікованих інженерних кадрів енергетичних, електромеханічних і електротехнічних спеціальностей, що зумовлено зростаючими обсягами споживання електроенергії, тенденціями глобального переходу на електротягу, розвитком робототехніки і електротехнологій.
Сторони обговорили і узгодили перспективні напрями науково-технічного і економічного співробітництва між КПІ і SEP.

image006    image008

 Польська делегація також відвідала встановлений на території університету пам’ятник, випускнику і викладачу КПІ – видатному польському фізико-хіміку і державному діячу Войцеху Свентославському, який закінчив КПІ у 1906 р., пізніше працював в університетах Москви і Варшави, був ректором Варшавської політехніки і міністром освіти Польщі.

Завідувач кафедри електромеханіки ФЕА,

проф. Шинкаренко В.Ф.